Inne usługi

Inne usługi

Na czym polega cięcie gazem ?

Technika cięcia gazem opiera się na zjawiskach chemicznych obejmujących utlenienie oraz wydmuchiwanie płynnych tlenków żelaza bezpośrednio ze stali. Aby do tego doszło powierzchnię należy doprowadzić do temperatury zapłonu, wynoszącej około od 1300 do nawet 1380 stopni Celsjusza w przypadku stali niskostopowych oraz niskowęglowych. Warto pamiętać, że w powierzchni metalowej mogą znaleźć się wyłącznie określone domieszki, nie przekraczające wybranego procenta: krzem – maksymalnie 4%, chrom – maksymalnie 2%, węgiel – maksymalnie 1,5%, nikiel – maksymalnie 3%.

Cięcie gazem pozwala rozdzielać metale o dowolnej grubości, jednocześnie przeprowadzając prace sprawnie i ekonomicznie. Wykorzystywanym gazem nie musi być jednak wyłącznie tlen – często podczas cięcia stosowany jest również propan bądź acetylen. Istotne jest w tej technice także utrzymywanie jednakowej prędkości oraz odległości od materiału podczas realizacji prac – pozwoli to osiągnąć doskonałe, jednorodne rezultaty. W przypadku wymagających powierzchni o dużej grubości może zaistnieć potrzeba zastosowania wstępnego podgrzania materiału.

Zastosowanie

Cięcie gazem, tlenowe czy też płomieniowe, stosowane jest w celu sprawnego podzielenia wybranej powierzchni płaskiej na części. Dzięki tej technice można również łatwo dostosować wymiary i kształt wybranego elementu, co jest przydatne w branżach z różnych gałęzi przemysłu. Warto jednak zwrócić uwagę, aby materiał nie należał do grupy metali kolorowych lub nierdzewnych – stosowany tlen, propan, czy też acetylen nie będzie mógł odpowiednio rozdzielić i wydmuchać płynnych tlenków żelaza z tego rodzaju powierzchni.

Co oferujemy?

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie cięcia gazem przede wszystkim dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw z całego Wrocławia. Na podstawie przedstawionych projektów technicznych, planów i innych dokumentów w wyznaczonym terminie dostosujemy wybrany element do Państwa potrzeb, wykorzystując tę metodę obróbki. Nad produkcją czuwać będzie nasz wykwalifikowany zespół, wspomagany przez profesjonalny sprzęt z naszego parku maszynowego.